Kristal Netliğinde Şeffaflık: PP Jelatin

Jelatin Torba

En pratik ambalaj çözümü: Jelatin Torba

Jelatin torba, dünyada en sık kullanılan ambalaj malzemelerinden biridir. Parlak ve şeffaf dış yapısı, içindeki ürünü ön plana çıkarır. Şeffaf jelatin poşet, polipropilen (PP) veya selefon olarak da bilinir. Nem ve toza karşı üstün bir koruma sağlar. Her şeyden önce bu ambalaj malzemesi, giysi paketlemek için son derece idealdir. O nedenle daha çok tekstil firmaları tarafından tercih edilir. Bununla birlikte, gıda güvenliğine de uygundur. Bu esnek yapısından ötürü, gıdadan kozmetiğe kadar bir çok sektör tarafından kullanılmaktadır.

Üretim şekilleri

Jelatin poşet, farklı kalınlıklarda olabilir. Fakat, çift kat 60 mikrondan daha ince olması imalat açısından pek verimli değildir. Bu nedenle bizim standart üretimimiz 70 mikrondan başlamaktadır. Yanı sıra çok değişik ebatlarda yapışkanlı poşet imalatı da mümkündür. Tercihe bağlı olarak, bantlı, bantsız, baskılı veya baskısız olabilirler. Fakat bu noktada bir detayı atlamadan geçmeyelim. Genişlik olarak ürünün eni çok önemli değildir. Dilediğiniz büyüklükte (ölçüde) yapışkanlı jelatin poşet toptan sipariş verebilirsiniz. Diğer taraftan, bantlı jelatin en fazla 75 cm boyunda olabilir. Örnek vermek gerekirse, 70 cm kullanım alanı + 5 cm kapak olarak değerlendirebilirsiniz. Bantsız jelatin için ise her hangi bir ebat sınırlaması yoktur.
Çok çeşitlilik, seffaf jelatin poset için büyük bir avantajdır. Diğer bir avantajı ise dayanıklı olmasıdır. Kenarlardan ısıl yapıştırma ile kapatılır. Ayrıca, muadili sayılan OPP ile kıyaslandığında kenar kaynak yapıştırmaları daha sağlamdır. Bu da PP jelatin torbaya ekstra bir esneklik kazandırır. Bütün bunların yanı sıra, yapışkanlı jelatin poset son derece pratiktir. Bu nedenle en fazla tercih edilen ambalaj türlerinden biridir. Elbette, bantsız jelatinin en büyük avantajı ekonomik olmasıdır. Bantsız jelatin poset, paketleme sırasında özel makineler yardımıyla ısıyla kapatılır. Yanı sıra para bandı veya zımba ile kapatarak paketleme yapmak da mümkündür. Tercihlerini ekonomik paketlemeden yana kullanan firmalar bantsız ve baskısız malzeme kullanırlar. Diğer taraftan, en az ürün kadar markanın da ön plana çıkmasını isteyen müşterilerimizin tercihi de baskılı jelatinden yanadır. Baskılı veya baskısız tüm jelatin ambalaj ihtiyaçlarınızı Çalış Ambalaj titizliğiyle karşılıyoruz.

İhtiyacınıza uygun jelatin torba

Standart dışı olarak tabir edebileceğimiz jelatin torbalar, “özel üretim” olarak imal edilir. Bu tip ürünleri, minimum sipariş miktarına bağlı olarak üretime alıyoruz. İhtiyacınız ister yapışkanlı şeffaf poşet, ister farklı bir çeşit olsun. Kalınlıktan ebada, üzerindeki banttan baskıya kadar size ve firmanıza özel üretilen bir ambalaj malzemesi mi istiyorsunuz? Hemen arayın, Çalış Ambalaj uzmanlığı ve deneyimi ile size yardımcı olalım.

Jelatin siparişi verirken nelere dikkat etmelisiniz?

İhtiyacınız olan bantlı jelatin poşet ile ilgili size yardımcı olabilmemiz için bir takım bilgilere ihtiyacımız olacaktır. Unutmayın ki bize vereceğiniz ebat, miktar, ürün kalınlığı gibi bilgiler işimizi oldukça kolaylaştıracak ve sipariş süreci hızlanacaktır.

Çevre dostu

Polipropilen biyolojik olarak parçalanabilen bir malzemedir. Tüm polipropilen torbalarımız geri dönüştürülebilen malzeme ile üretilir.

Uzmanlığımıza güvenin

Güvenilir, sizi ve işinizi yormayacak bir partner ile yola çıkmanız çok önemli. 1993 yılında kurulan Çalış Ambalaj, pp şeffaf yapışkanlı poşet konusunda en yetkin ve güvenilir firmalardan biridir. Profesyonel kadromuz sayesinde, farklı sektörlerdeki müşterilerimizin çok çeşitli paketleme ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Esnek çalışma yapımız ve çözüm odaklı yaklaşımlarımız sayesinde müşterilerimize artı değer katarak yolumuza devam ediyoruz. Bizimle çalıştığınızda asla kötü sürprizler ile karşılaşmazsınız.