Pratik ve Ekonomik Şeffaf Ambalaj Torbaları

OPP Torba

Şeffaf ve özellikle parlak bir ambalaj malzemesidir. Kimyasal bileşimi oriente polipropilen olarak bilinir. Parlak ve gösterişli yapısından dolayı, ürünün ön plana çıkmasını isteyen sektörler tarafından kullanılır. Hassas ve narin yapısı, onu bir çok ambalaj malzemesinden pozitif olarak ayrıştırır. Bu zarif görüntüsünün yanı sıra çok dayanıklı değildir. Taşıma amaçlı bir ambalaj ürünü olduğunu söyleyemeyiz. O nedenle daha çok rafta ve askıda, teşhir amaçlı sergilenen ürünler için tercih edilir. Özel üretim tekniğinden ötürü statik değildir ve üzerinde toz barındırmaz. Bu nedenle kimi insanlar tarafından “toz tutmaz jelatin” olarak da adlandırılır.
Firma baskılı veya baskısız olarak kullanılabilir. Diğer bir çok paketleme ürününe kıyasla -parlak yapısından ötürü- üzerindeki baskıyı daha güzel gösterir.

PP Jelatin Torba

OPP ve CPP gibi ürünlere temel oluşturan “polipropilen” hammadde kullanılarak üretimi yapılır. Ekonomik fiyatı ve dayanıklı yapısı nedeniyle en çok tercih edilen paketleme malzemelerinden biridir. Gerek dış yapısı, gerekse kenar kaynakları oldukça sağlamdır. Bantlı ve bantsız olarak iki şekilde üretimi yapılır. Diğer taraftan, baskısız kullanımının yanı sıra baskılı olarak da tercih edilebilir. Farklı tipteki pp jelatin çalışmalarımızı üst kısımdaki görsellerden takip edebilirsiniz.
Özellikle ekonomik olması nedeniyle son dönemde kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. Çift kat 70 mikrondan başlayan, muhtelif kalınlıklarda üretim yapmaktayız. Yanı sıra çift kat 60 mikron olarak “özel üretim” de yapabiliriz. Baskılı, baskısız, bantlı veya bantsız tüm jelatin torba ihtiyaçlarınız için bizden yardım alabilirsiniz.

PE Şeffaf Torba

Daha çok “pe naylon torba” olarak tanınır. Esnek ve dayanıklı yapısı itibariyle en çok tercih edilen ambalaj malzemesidir. Jelatin torba ile kıyaslandığında daha mat bir görüntüsü vardır. Ve aynı zamanda daha kaygandır. Bu nedenle bir raf malzemesinden daha çok bir taşıma ve koruma malzemesi olarak kullanılır. Gıda ve gıda dışı kullanım için uygundur.
Uzmanlık alanı şeffaf torbalar olan Çalış Ambalaj, 3,5 cm eninde şeffaf naylona kadar küçük ebatları üretebilir. Yüksek teknoloji makine parkurumuz sayesinde, dar ebat naylonları, hem torba hem de rulo (bobin) olarak hazırlayabilen ender firmalardan biriyiz.

CPP Torba

CPP ambalaj torbaları da polipropilen hammadde ile üretilir. Mükemmel nem bariyeri, yüksek netlik ve iyi yırtılma mukavemeti sağlar. Çok yönlü oluşu, birçok farklı tipte paketleme makinesinde kullanımını kolaylaştırır. Yüksek malzeme esnekliği, paketin dışarıdan darbe alması durumunda ambalajın bütünlüğünü korur.
Hem tekstil hem de gıda sektöründe sıklıkla kullanılan bir ambalaj çözümüdür. Paketlenen gıda maddesinin taze ve lezzetli kalmasına yardımcı olur. CPP sayesinde ürünün tazeliğini korunur ve son kullanma tarihini uzar. Ayrıca CPP torba, gıda maddesinde küf ve kabuk oluşumunu engeller.
Diğer taraftan CPP, laminasyonlu ürünlerde en çok kullanılan ambalaj bileşenidir. Özellikle gıda ile ilgili neredeyse her laminasyonlu üründe CPP kullanılır.

Laminasyonlu Torba

Laminasyon, kompozit bir malzemedir. Birden çok katmandan bir malzeme üretme işlemidir. Bir çok farklı malzemeyi bir arada kullanarak daha iyi mukavemet, stabilite, ısı yalıtımı, görünüm veya diğer özellikleri elde edilmesini amaçlar. İsimlerini saydığımız şeffaf ambalaj malzemelerinin, teknik olarak yetersiz kaldığı durumlarda başvurulan bir çözümdür. Genellikle yüksek teknoloji gerektiren bu işlem, diğer ambalaj malzemelerine kıyasla maliyetlidir. Fakat bir çok durumda son ve nihai çözüm olarak karşımıza çıkar. Laminasyonlu torbalarda, mukavemet en üst seviyededir. Bu nedenle yüksek mukavemet ve koruma gerektiren gıda ürünlerinde sıkça kullanılır.